- Det er tragisk at skyvkraften for utvikling i Salten kommer fra Mo, sier Johan Petter Barlindhaug.
Skal ikke være havneutbygger
Legge til rette for åpning
Fiskerne må med
Motstanderne utnytter tiden
Veien videre
"For i enda sterkere grad å kunne sette Nordland på petroleumskartet er det en forutsetning at fylkets sterke industrielle og kunnskapsmessige miljø jobber tettere sammen.
NHO Nordland støtter forslaget om at det etableres et dialogforum i forbindelse med områdeløsningskonseptet. Her må regionale og lokale myndigheter, industrielle aktører, NHO, LO, fiskerinæringen, miljøbevegelsen og eventuelt andre berørte parter tilbys deltakelse".
Nå etterlyser Johan Petter Barlindhaug mer handling fra Nordland fylkeskommune og Saltenregionen i særdeleshet.
- Vi inviterer til et samarbeid for å ta et felles løft, og blir gjerne med på å finne noen som kan være et ansikt utad om det er det de vil. Nå må vi følge opp og holde prosjektet varmt, sier han.
Les flere saker om Sauraprosjektet her.