home

Investerer hundrevis av millioner for å styrke maritim sikkerhet i det canadiske Arktis

Den canadiske fiskeri- og havministeren Joyce Murray kunngjorde denne uken at Canada vil investere over 600 millioner kroner i det canadiske Arktis.

Investeringen retter seg mot Canadian Hydrographic Survey og Canadas kystvakt. Ifølge avisa CBC.ca, vil regjeringen bruke 84 millioner canadiske dollar for å kartlegge havbunnen og gjøre arktisk navigasjon tryggere.

Murray annonserte også en storstilt investering på 24,7 millioner canadiske dollar for en utvidelse av Kystvakten i Rankin Inlet-området.

– Vi vil ha flere mennesker fra lokalsamfunnene som er en del av vår søk og redning og en forbedret søk og redningskapasitet i løpet av de kommende årene, sa fiskeri- og havminister Joyce Murray ifølge CBC.

Powered by Labrador CMS